chillily کمینه دما بیشینه دما هوای حاضر دوشنبه 11اردیبهشت

chillily: کمینه دما بیشینه دما هوای حاضر دوشنبه 11اردیبهشت سرعت باد بارندگی دیدافقی کمینه دما هواشناسی یزد

گت بلاگز فارس تجهیز داروخانه های دولتی مراكز روستايی به سيستم مكانيزه

داروخانه های دولتی مراكز روستايی مركز بهداشت شهدای انقلاب به سيستم مكانيزه مجهز می شود.

تجهیز داروخانه های دولتی مراكز روستايی به سيستم مكانيزه

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ فاطمه جسمانی مسوول امور دارويی مركز بهداشت شهدای انقلاب شیراز با بیان اینکه با مكانيزه شدن داروخانه ها، پردازش اطلاعات با سهولت و سرعت بيشتری انجام می شود، گفت: در مكانيزاسيون، فعاليت ماشين جايگزين يا مكمل فعاليت انسان در پردازش اطلاعات می شود.

عبارات مهم : انقلاب
فاطمه جسمانی ايجاد اين سيستم را اقدامی در جهت اصلاح كيفيت و سرعت خدمات اعنوان کرد و ادامه داد: در نسخه پيچی به صورت دستی، علاوه بر صرف وقت و انرژی بسيار زياد احتمال بروز غلط های بسيار اوج است.

او با اشاره به اينكه در سيستم مكانيزه، اقلام دارويی هنگام تحويل از سوی تكنيسين نسخه پيچ، ثبت رایانه ای می شود، افزود: تمامی اطلاعات مربوط به نسخه در رایانه ثبت می شود و علاوه بر كنترل دقيق و همه جانبه، در انتهای هر ماه، ليست نسخ مربوط به بيمه های متفاوت را به آسانی تهيه می شود كه در وقت و هزينه صرفه جويی قابل ملاحظه ای می شود.

جسمانی اظهار داشت: در داروخانه های روستايی زیر پوشش مركز بهداشت شهدای انقلاب، نسخه ها به صورت دستی قيمت گذاری و سپس از سوی بخش شخصی در رایانه ثبت می شد كه مشكلاتی از جمله قيمت گذاری نادرست را به همراه داشت.

وی بیان کرد: با وجود بيش از دو هزار قلم دارو در این نرم افزار، جهت پيشگيری از اشتباه مسوولان داروخانه ها، تنها داروهای موردنياز بيمه روستايی به تعداد 436 قلم در نرم افزار قيمت گذاری و ثبت شده است است.

مسوول امور دارويی مركز بهداشت شهدای انقلاب تصریح کرد: در حال حاضر از مجموع چهار داروخانه دولتی زیر پوشش اين مركز، سه داروخانه به سيستم مكانيزه مجهز شده است هست.
انتهای پیام/ر

واژه های کلیدی: انقلاب | بهداشت | رایانه | اطلاعات | داروخانه | تجهیز داروخانه های دولتی | مراکز روستایی | سیستم مکانیزه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog