chillily کمینه دما بیشینه دما هوای حاضر دوشنبه 11اردیبهشت

chillily: کمینه دما بیشینه دما هوای حاضر دوشنبه 11اردیبهشت سرعت باد بارندگی دیدافقی کمینه دما هواشناسی یزد

گت بلاگز بین‌الملل یک هزار تکاور چچنی، سلاح مخفی پوتین در سوریه / فارین پالسی

مجله آمریکایی فارین پالیسی در گزارشی نوشت رییس جمهور روسیه یک «سلاح مخفی» در سوریه دارد.

یک هزار تکاور چچنی، سلاح مخفی پوتین در سوریه / فارین پالسی

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، مجله آمریکایی فارین پالیسی با پرداختن به بحران سوریه و دخالت روسیه در آن، نوشت ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه یک «سلاح مخفی» در سوریه دارد.
فارین پالیسی در مقاله خود خاطرنشان کرد اعزام حدود یک هزار تکاور مسلمان چچنی از یگان های خاص به سوریه، نشان می دهد مسکو جهت شدت یافتن بازی نظامی در سوریه و یا زیاد کردن نیروهای مستقر در این کشور مصمم است.

عبارات مهم : روسیه

نگارنده می افزاید: روسیه در سوریه در اغلب محاسبات پیروز بود و پوتین تمام تلاش خود را خواهد کرد که به همین منوال ادامه دهد. از وقت شروع حمله هوایی جنگنده های روسیه به نیابت از نظام بشار اسد، مسکو توانست خسارت های نظام سوریه را کم کردن دهد و آخرهای سال گذشته حلب را بازپس بگیرد.
وی خاطرنشان کرد مسئولان روس بعد از آن از قصد خود جهت کم کردن حضور نظامی در سوریه خبر دادند ولی مسکو با وجود آن که تعدادی از نیروهای روس در شروع سال جاری، سوریه را ترک کردند جهت زیاد کردن گسترده نفوذ خود عزمش را جزم کرد.
در ادامه این مقاله آمده است: مسئولان روس از توسعه پایگاه های خود در سوریه خبر دادند و اعلام کردند نیروهای نظامی با قراردادهای خاص با مسکو و با نشانه نبرد در سوریه به نیابت از نیروهای نظامی روسیه زیاد کردن خواهند یافت.
نویسنده فارین پالیسی می افزاید: پوتین اسلحه روسی بی سابقه ای را در سوریه به کار برده هست. این اسلحه واحدهای نیروهای خاص ایست که عنصرهای آن را جنگجویان چچنی و اهالی منطقه بحران زده شمال قفقاز تشکیل می دهند.
وی افزود: نقش نیروهای روس در سوریه در اغلب مواقع به حمایت از جنگنده ها منحصر شده است است ولی استقرار این نیروهای چچنی در سوریه نشانگر عوض کردن راهبردی واضح در طولانی مدت است.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: روسیه | سوریه | پوتین | جنگنده | ولادیمیر پوتین | بین الملل | جنگ سوریه | سلاح مخفی روسیه در سوریه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog