chillily کمینه دما بیشینه دما هوای حاضر دوشنبه 11اردیبهشت

chillily: کمینه دما بیشینه دما هوای حاضر دوشنبه 11اردیبهشت سرعت باد بارندگی دیدافقی کمینه دما هواشناسی یزد

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی واردات ماشین آسان‌تر نمی‌شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: قطعا امسال اوضاع واردا ت ماشین آسان‌تر از قبل نخواهد شد.

واردات ماشین آسان‌تر نمی‌شود

واردات ماشین ساده تر نمی شود

عبارات مهم : تجارت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: قطعا امسال اوضاع واردا ت ماشین ساده تر از قبل نخواهد شد.

رضا رحمانی در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به اینکه سیاست و برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت در امسال در قبال واردات ماشین چگونه خواهد بود؟ اظهار کرد: واردات ماشین بر اساس مصوبه دولت که در سال گذشته ابلاغ شد، صورت می گیرد و ما به عنوان وزارتخانه موظف به اجرای این سیاست ها هستیم.

وی گفت: ولی به هر حال جهت بخش ماشین یکی از سیاست های کلی تولیدات یکسان است که قطعا به نفع تولید داخل اصلاح خواهد شد و سیاست ما آن است که جهت تقویت خودروهای ساخت داخل این روند را دنبال کنیم.

واردات ماشین آسان‌تر نمی‌شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این پرسش که به این شرایط آیا باید انتظار سخت شدن مقررات واردات ماشین را داشت؟ توضیح داد: قطعا اوضاع واردات از شرایط فعلی ساده تر نخواهد شد. اکنون پروژه های جدیدی در دست اجراست که اگر به بهره برداری برسند، همان خودروهای خارجی با همان کلاس و کیفیت را در کشور عزیزمان ایران خواهیم داشت.

رحمانی ادامه داد: به عبارتی فرض کنید که شرکتی مانند رنو وارد کشور عزیزمان ایران شود و بخواهد به تولید بپردازد قطعا این شرکت به عنوان مثال پراید تولید نمی کند و خودرویی به روز و مناسب تولید خواهد کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: قطعا امسال اوضاع واردا ت ماشین آسان‌تر از قبل نخواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه با این وجود قطعا رنو با بنز و بی ام و تفاوت بسیار دارد، اظهار کرد: بازار ما این گونه نیست که مصرف عامه مردم ما بنز و بی ام و باشد اکنون بیشترین تولید و مصرف ماشین مربوط به سواری هایی مانند پراید، ۴۰۵، سمند و خودروهایی از این دست می شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در آخر گفت: با این وجود حتما در طول زمان، خودروهای کیفی تر در همین کلاس قیمت جایگزین موارد قبلی خواهند شد و در سال های آینده باید بر روی این روند حساب کنیم.

به گزارش ایسنا، قوانین مرتبط با واردات ماشین در سال گذشته باعث شده است است تعرفه واردات ماشین زیاد کردن یافته و واردات بعضی خودروها عملا ممنوع شود.

واردات ماشین آسان‌تر نمی‌شود

در دستورالعمل واردات ماشین تعرفه واردات ماشین با حجم موتور ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سی سی از ۴۰ درصد به ۵۵ درصد، تعرفه واردات خودروهای با حجم موتور ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی سی از ۵۵ درصد به ۷۵ درصد و تعرفه واردات خودروهای با حجم موتور ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ سی سی نیز از ۵۵ درصد به ۹۵ درصد زیاد کردن یافته و طبق این دستورالعمل واردات خودروهای با ارزش گمرکی بیش از ۴۰ هزار دلار نیز ممنوع اعلام شده است است.

به این ترتیب واردات برند پورشه به کشور متوقف شده است و در برندهایی همچون بی ام و، بنز و لکسوس نیز تنها مدل های پایه و ارزان تر از ۴۰ هزار دلار، امکان ورود به کشور را خواهند داشت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: قطعا امسال اوضاع واردا ت ماشین آسان‌تر از قبل نخواهد شد.

برندهایی همچون سیتروئن، رنو، هیوندای، تویوتا، نیسان، سانگ یانگ، کیا، میتسوبیشی و دی اس نیز همچون گذشته امکان ورود به کشور را خواهند داشت.

واردات ماشین آسان‌تر نمی‌شود

واژه های کلیدی: تجارت | سیاست | ماشین | واردات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog